Проф. др Бранислав Ђорђевић, директор Института за међународну политику и привреду, и др Ивона Лађевац, заменик директора, током боравка у Пекингу од 23. до 29. јуна посетили су водеће академске институције НР Кине.
Приликом посете Институту за светску историју Кинеске академије историјских наука, проф. др Бранислав Ђорђевић и др Лиу Зуокуи, директор Института за светску историју, потписали су Меморандум о сарадњи, након чега је професор Ђорђевић др Лиу уручио Велику плакету, највише признање ИМПП, за вишегодишњи допринос раду Института.
За истраживаче Института за светску историју др Ивона Лађевац одржала је предавање о билатералним осносима Србије и Кине у периоду 1955-2024. године и представила пројекат „Допринос модерним партнерствима: процена односа Србије са ЕУ и Кином“, (COMPASS) који, у оквиру програма „Призма“, финансира Фонд за науку Републике Србије.
О будућој сарадњи, али и актуелним питањима међународних односа, професор Ђорђевић и др Лађевац разговарали су, на одвојеним састанцима, са Њ.е. Чен Бо, директорком Кинеског института за међународне студије Министарства спољних послова НР Кине, Џао Џимином, Генералним секретаром Кинеске академије друштвених наука, др Фенг Џонгпингом, директором Института за европске студије, др Ли Јонгћуаном, директором Института за друштвени развој Евроазије Центра за развој Државног савета НР Кине и амбасадорком Републике Србије у Пекингу, Њ.е. Мајом Стефановић.
Током боравка у Пекингу, др Лађевац је, у поводу обележавања 70 година пет принципа кинеске спољне политике, дала интервју Кинеском међународном радију.