Делегација Одбора за етничка и верска питања Националног комитета Кинеске народне политичке консултативне конференције, коју је предводио господин Јанг Сјаобо, посетила је Институт за међународну политику и привреду.

Састанку су присуствовали истраживачи Центра за студије „Појаса и пута” и волонтерка Ксенија Станковић. Др Катарина Закић, начелница Центра, упознала је чланове делегације са историјатом и радом Института за међународну политику и привреду. Господин Јанг Сјаобо представио је рад Одбора за етничка и верска питања. Истраживачи Института и чланови делегације разговарали су о савременим односима између Републике Србије и НР Кине.

Чланови делегације посетили су Центар за студије „Појаса и пута” и упознали се детаљније са његовим радом, посебно се осврнувши на успешно одржану међународну научну конференцију „Дијалози о Кини”.