Аљоша Миленковић, истакнути новинар и ратни дописник, одржао је предавање у Институту за међународну политику и привреду, под називом „Човечанство сутра: стварно и могуће”.

Поделивши своје виђење динамике и праваца промена унутар глобалног друштва – у значајној мери обликовано професионалним искуством „са терена” – господин Миленковић посебно је подвукао важност трајне претње нуклеарног наоружања, али и изазова новијег датума, у првом реду вештачке интелигенције. У том погледу, закључио је да је за одржање темељних стубова цивилизације – образовања и науке, здравства и културе – неопходно активно развијање свести о настајућим променама, али и хватање укоштац са истим, наместо пасивног посматрања. Улогу научне заједнице нагласио је као посебно значајну у таквом стремљењу.

Поред истраживача и волонтера, предавање су пратили и пријатељи и гости Института.