Мср Милан Веселица, истраживач приправник Института за међународну политику и привреду, учествовао је на међународној научној конференцији “The Dynamics of Secularism, (Anti)Clericalism, Theology, and Science in Southeastern and Central Europe”, која је одржана 28. и 29. септембра 2024. године у Петровцу, у Црној Гори.

Његово излагање „Civil religion in Serbia: A nexus between Christian Orthodox ideas and Western secularism” било је део панела посвећеног (де)секуларизацији и политичко-верским тензијама у Грчкој, Србији и Северној Македонији.

Конференцију је организовао Институт за напредне студије Универзитета Црне Горе, уз подршку Универзитета Оксфорд, у оквиру пројекта “Beyond the Anticlerical Paradigm: Rethinking Secularism in Contemporary Montenegro”.