Институт за међународну политику и привреду, у сарадњи са Фондацијом Ханс Сајдел, организовао је пети по реду годишњи округли сто са међународним учешћем на тему циљева политике проширења Европске уније између идеализма и реализма.

Након кратког обраћања представника Института и Фондације Ханс Сајдел, уследио је панел на коме су излагали проф. др Георгиос Христидис са Универзитета Македоније из Солуна; доц. др Ивана Радић Милосављевић са Факултета политичких наука Универзитета у Београду; др Спасимир Домарадзки, истраживач и предавач на Факултету политичких наука и међународних студија Универзитета у Варшави и др Миленко Петровић, виши истраживач на Универзитету Кентербери на Новом Зеланду. Др Милош Петровић, научни сарадник Института за међународну политику и привреду коментарисао је излагања. На крају је уследила дискусија и рекапитулација о ограничењима, дометима и перспективи политике проширења Европске уније.

Скуп је одржан у онлајн формату.