Др Митко Арнаудов, научни сарадник Института за међународну политику и привреду, учествовао је на 28. међународној научној конференцији „Националне мањине, миграције и безбедност“. Организатори конференције, одржане у хибридном формату, били су Центар за међународне и безбедносне студије Факултета политичких наука Универзитета у Загребу, Канцеларија за људска права и права националних мањина Владе Републике Хрватске, Институт за народносна питања из Љубљане, Академска мрежа за сарадњу у Југоисточној Еуропи и Факултет безбедности Универзитета у Београду.

Др Арнаудов је представио рад „Emigration in North Macedonia as one of the key security challenges in the process of creating sustainability“.