Делегација Баухиније, престижне издавачке компаније из Хонг Конга, предвођена председником Ли Хаи Тангом, посетила је Институт за међународну политику и привреду. На састанку су поред др Ивоне Лађевац, заменика директора ИМПП-а, присуствовали истраживачи Центра за студије „Појаса и пута“, др Александар Митић и др Ненад Стекић.

Др Лађевац је најпре упознала госте са историјатом и научним активностима Института, након чега је било речи о савременим српско-кинеским односима.

На састанку је потврђена спремност две стране да промовишу резултате научних истраживања и у светској јавности због чега је сарадња Института и престижних компанија попут Баухиније од велике важности. Ова посета представља значајан корак у јачању међународне видљивости и научне размене, што ће допринети даљем развоју и препознатљивости ИМПП-а на глобалној сцени