Мср Павле Недић, истраживач сарадник Института за међународну политику и привреду, реализовао је краткорочну студијску посету Алексантери институту из Хелсинкија. У оквиру посете Павле је имао прилике да се упозна са начином организације рада, областима истраживања и активностима које Алексантери институт реализује. Додатно, Павле је обишао колекцију књига Алексантери института у Универзитетској библиотеци Универзитета у Хелсинкију као и Славика архив у Народној библиотеци Финске.

Током боравка у Хелсинкију, Павле је посетио и Амбасаду Републике Србије у Финској где је имао прилику да се сусретне са њ. е. господином Александром Јанковићем, амбасадором Републике Србије у Финској.

Посета Алексантери институту је реализована као једна од активности у оквиру пројекта SAIGE који имплементира ИМПП.