Др Невена Шекарић Стојановић, научна сарадница Института за међународну политику и привреду, учествовала је на округлом столу Будимпештанског балканског форума под називом ”Енергетска безбедност и диверзификација у сенци новог геополитичког контекста”. Невена је у оквиру експертског панела говорила о енергетској безбедности и геополитичком контексту Западног Балкана и енергетском сиромаштву.

Округли сто је одржан у Београду, у организацији Мађарског института за спољне послове (Magyar Külügyi Intézet), у склопу серије тематских догађаја Будимпештанског балканског форума на турнеји. Окупио је представнике амбасада, владиног сектора и академске заједнице.

Будимпештански балкански форум је водећа конференција Мађарског института за спољне послове и једна од највећих тематских конференција у Централној и Југоисточној Европи, док Будимпештански балкански форум на турнеји представља њен продужетак у виду серије тематских догађаја који ће се одржати у главним градовима држава Западног Балкана.