У периоду од 23. до 27. септембра, истраживач Института, др Милош Петровић, учествовао је на међународном састанку пројекта „Мањине обухваћене сукобима држава: упоредна перспектива хрватско-српских и немачко-данских односа“ [Minorities Caught in State Conflicts: Comparative Perspective on Croatian-Serbian and German-Danish Relations (MINUCON)], којим руководе Европски центар за мањинска питања из Фленсбурга и Институт за истраживање миграција из Загреба. На састанку је разговарано о до сада реализованим етапама истраживања, с фокусом на рецензије послатих радова за зборник радова, као и на припрему чланака чија се објава планира у 2025. години.

Пројектни састанак у Биограду представљао је и део припрема за састанак међународног конзорцијума који се одржава у децембру 2024. у Немачкој.