Мср Марина Радовановић, истраживач приправник Института за међународну политику и привреду, учествовала је на 28. међународној научној конференцији „Националне мањине, миграције и сигурност”, одржаној на Брионима у периоду од 2. до 4. септембра. Излагањем под називом „Ревизија Директиве ЕУ о повратку: ка ефикаснијем управљању илегалном миграцијом и(ли) подривању основних права?”, допринела је тематском панелу о разним аспектима феномена миграција – демографским, економско-социјалним, правним, и културолошким.

Конференцију је организовао Факултет политичких знаности Свеучилишта у Загребу, у сарадњи са Канцеларијом за људска права и права националних мањина Владе Републике Хрватске, Институтом за мањинска питања из Љубљане, Академском мрежом за сарадњу у Југоисточној Европи, и Факултетом безбедности Универзитета у Београду.