Студенти и професори Ћинхуа Универзитета посетили су Институт за међународну политику и привреду.

На самом почетку, присутне је поздравио проф. др Бранислав Ђорђевић, директор Института, пожелевши добродошлицу студентима и подвукавши важност сарадње између НР Кине и Србије кроз историју и у савременом добу. Студентима је добродошлицу у Србију пожелео и Ванг Сјаолонг, представник Амбасаде НР Кине у Републици Србији.

Са студентима и професорима Ћинхуа Универзитета разговарали су истраживачи Центра за студије „Појаса и пута”, и истраживачи приправници и истраживачи сарадници ИМПП-а. Дискусија је обухватила питања политичких и економских односа Србије и НР Кине, досадашње културне сарадње две земље, значаја подизања односа НР Кине и Србије са нивоа стратешког партнерства на ниво заједничке будућности, као и облике сарадње Института за међународну политику и привреду са кинеским академским институцијама.