Институт за међународну политику и привреду, у сарадњи са Амбасадом НР Кине у Републици Србији, организовао је округли сто у поводу седамдесет година Пет принципа мирољубиве коегзистенције.

Говорници округлог стола били су проф. др Бранислав Ђорђевић, директор ИМПП-а,  Њ. е. господин Ли Минг, амбасадор Народне Републике Кине у Републици Србији, др Ивона Лађевац, заменик директора Института,  проф. др Ли Џианџун, са Института за глобалне и регионалне студије, Капитал Нормал Универзитета, др Јасминка Симић, политиколог, др Драган Траиловић, научни сарадник ИМПП-а, и др Слободан Поповић, научни сарадник ИМПП-а.

Модератор округлог стола био је др Ненад Стекић, научни сарадник Центра за студије Појаса и пута.

Догађају су присуствовали истраживачи Института, представници Министарства спољних послова Републике Србије и представници Амбасаде НР Кине у Републици Србији.

Foto:Tanjug