У оквиру Округлог стола који је организован у Институту за међународну политику и привреду, представљен је први интегрални извештај пројекта КОМПАС („Допринос модерним партнерствима: процене односа Републике Србије са ЕУ и са Кином“).

Округлим столом је модерирала др Ивона Лађевац, руководилац пројекта КОМПАС, а Извештај је представила др Катарина Закић. Након представљања Извештаја, др Ненад Стекић, представио је архитектуру и варијабле базе података „COMPASS Dataset” која ће бити доступна јавности као још један од резултата пројекта.

Представљању извештаја су, поред истраживача Института и чланова пројектног тима, присуствовали представници Народне скупштине Републике Србије, Министарства спољних послова Републике Србије, Министарства за европске интеграције Републике Србије, Привредне коморе Србије, Националног савета за координацију сарадње са Руском Федерацијом и НР Кином, те невладиног сектора.