У периоду од 15. до 18. јуна, др Милош Петровић, научни сарадник у Центру за евроатлантске студије Института за међународну политику и привреду, учествовао је на међународној школи у организацији Националног центра за рукописе у Тбилисију и Државног универзитета Сухуми. Скуп је био посвећен студијама Грузије с аспекта друштвених наука, уз посебан фокус на савремени и историјски контекст региона Абхазија.

Др Петровић је 16. јуна одржао уводно предавање, а 17. јуна представио истраживање „Грузија, Србија и геополитичке линије расцепа“ које се посебно фокусирало на контекст европских интеграција две државе.

Поред представника научних, образовних и културних установа из Грузије, на скупу су презентовали и учесници из Италије, Пољске, Јерменије и Турске.