Мср Милан Веселица, истраживач приправник Института за међународну политику и привреду, реализовао је краткорочну студијску посету Институту за развој и међународне односе у Загребу, Република Хрватска, од 10. до 13. јуна 2024. године.

Током посете је уприличен свеобухватни низ од четрнаест састанака: са директором Института др Сањом Тишмом, начелницима одељења, руководиоцима стручних служби, стручним сарадницима, сарадницима у Европском документацијском центру, млађим истраживачима и асистентима. Том приликом, колега Веселица је детаљно упознат са структуром и начином рада Института,  процесом трансформације, областима истраживања и начином вођења пројеката, научним и стручним ангажманом истраживача и другим аспектима рада.

Посета Институту за развој и међународне односе је реализована у оквиру пројекта SAIGE који спроводи Институт за међународну политику и привреду.