Делегација Института за студије евалуације Кинеске академије друштвених наука, Департмана за евалуацију институција (CASSES), предвођена директорком проф. Ху Веј, посетила је Институт. Делегацију су чинили и истраживачи др Лу Јиџоу и др Лиу Сиаоју.

Са гостима су разговарали заменик директора др. Ивона Лађевац, начелница Центра за студије „Појаса и пута” др. Катарина Закић и др Драган Траиловић, истраживач овог центра.

Обе делегације су представиле начин рада и организациону структуру својих институција, док су домаћини упознали колеге из Кине са процесом евалуације и акредитације института у Србији. Обе стране су се сложиле о могућем успостављању ближе сарадње.

Чланови кинеске делегације посетили су и просторије Центра за студије „Појаса и пута”, упознали се детаљније са његовим радом и са до сада објављеним публикацијама.