Научна сарадница у Институту за међународну политику и привреду, др Драгана Дабић учествовала је на међународном научном скупу „Динамика савременог правног поретка“, одржаном у Косовској Митровици, у организацији Правног факултета Универзитета у Приштини са привременим седиштем у Косовској Митровици, Института за упоредно право и Института за криминолошка и социолошка истраживања.

У оквиру јавноправне сесије, др Дабић је представила истраживање на тему предлога за успостављање регулаторног оквира вештачке интелигенције на међународном плану. Наредног дана, за учеснике скупа је организовано поклоничко путовање које је укључивало посету граду Призрену, црквама Светог Ђорђа и Богородице Љевишке, српској православној Богословији „Свети Кирило и Методије“ и манастиру Светих Архангела.