Међународна сарадња

24. април 2017.

Делегација Института за међународну политику и привреду, коју су чинили господин Драган Ђоковић, члан УО Института, проф. др Бранислав Ђорђевић, директор, и мр Ивона Лађевац, координатор за међународну сарадњу, учествовала је, на позив организатора, у раду конференције „Заједнички изазови и решења у оквиру сарадње Кине и ЦИЕ“. Конференција је одржана након церемоније отварања Института Кина – ЦИЕ, 24. априла 2017. године у Будимпешти.

На маргинама састанка, делегација Института је разговарала са проф. др Хуанг Пингом, генералним директором, и др Лиу Зуокуијем, директором Одељења за централне и источно европске студије Института за европске студије из Пекинга, о плановима за унапређење сарадње између два института, али и у оквиру мреже 16+1.