09. мај 2016.

Међународна научна конференција: „Перспективе младих у уједињеној Европи“, одржана је у Институту за међународну политику и привреду, 9. маја 2016. године, у сарадњи са Фондацијом Ханс Зајдел. Након поздравне речи проф. др Бранислава Ђорђевића, уводну реч су дали и учесницима скупа се обратили Њ.Е. Дагмар Репчекова (Dagmar Repčeková), Амбасадор Словачке Републике у Београду, проф. др Никола Танић, помоћник за науку Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије и господин Луц Кобер, руководилац Пројекта Ханс Зајдел Фондације за Републику Србију и за Црну Гору. У поводу обележавања Дана Европе, радном делу конференције претходило је отварање изложбе „Србија на путу ка Европској унији“ у организацији Института и ЕУ Инфо центра. На изложби књига, фотографија и електронских презентација, руководилац Библиотеке Института Гордана Терзић, упознала је присутне са историјатом односа Европске уније и некадашње СФРЈ, односно Србије. Потоња конференција је обухватила три панела, а најзначајније теме које су разматране, тицале су се младих у контексту заштите људских права, младих у контексту европског идентитета, као и социјалних и економских изазова са којима се млади у уједињеној Европи суочавају. У раду конференције учествовалo је 40 младих представника научне и академске заједнице из државе и иностранства. Скупом су модерирали др Михајло Вучић и др Марко Новаковић, научни сарадници ИМПП-а.