Изложба поводом Дана Уједињених нација

23. октобар 2015.

Изложба под називом „Србија и Уједињене нације: лекције из прошлости и поглед у будућност“, отворена је у Институту за међународну политику и привреду, 23. октобра 2015. године. Изложба је организована у сарадњи са Министарством спољних послова Републике Србије и Тимом Уједињених нација у Србији, а у поводу обележавања 70 година постојања Организације Уједињених нација. Изложбу су отворили госпођа Симона-Мирела Микулеску (Simona-Mirela Miculescu), представница Генералног секретара УН и директорка Канцеларије УН у Београду и господин Вељко Одаловић, Секретар Министарства спољних послова Републике Србије. Након уводних обраћања, руководилац Библиотеке Института, Гордана Терзић, упознала је присутне са историјатом и радом Библиотеке. На изложби књига и фотографија, представљена је литература из Депозитарне библиотеке УН, фонда Библиотеке Института за међународну политику и привреду, а кроз изложене фотографије представљен је и историјски развој односа Југославије и Србије са Уједињеним нацијама, укључујући и званичне посете, које осликавају тај однос. Изложба ће бити отворена у Библиотеци Института за међународну политику и привреду до 8. новембра 2015. године.