7. септембра 2015.

Meђународна научна конференција „Globalized World: Advantage or Disadvantage“, одржана је 7. септембра 2015. године, у Институту за међународну политику и привреду, у сарадњи са партнерима из Јапана. Конференцију је отворио проф. др Бранислав Ђорђевић, директор Института за међународну политику и привреду, након чега су уводну реч дали Њ.Е. Господин Јуићи Такахара, Амбасадор Јапана у Републици Србији и Александар Јанковић, шеф Одељења за Азију, Аустралију и Пацифик, Министарства спољних послова Републике Србије. На овогодишњој конференцији, представници научне и академске заједнице из Србије и Јапана, су, кроз две радне сесије, указали на кључне предности и мане глобализованог света, дајући основу потоњој дискусији. Изазови постојећег светског поретка, нови светски поредак, глобализација и људска права, Јапан и Србија у глобализованом свету, само су неке од зачајних тема које су дале допринос конференцији и завредиле пажњу учесника. Конференцијом су председавали мр Ивона Лађевац, истраживач сарадник ИМПП-а и др Марко Николић, научни сарадник Института.