29. јун 2015.

Међународна научна конференција: "Дипломатија и култура Србије: стање и перспективе", одржана је 29. јуна 2015. године, у Институту за међународну политику и привреду. Конференција је представљала шести по реду, тематски међународни научни скуп, посвећен дипломатији у култури, као и очувању и заштити културно-историјског наслеђа Србије у иностранству. Поред Института, конференцију су ове године угостили и Завод за проучавање културног развитка, као и Централни институт за конзервацију. Након поздравне речи проф. др Бранислава Ђорђевића, директора Института за међународну политику и привреду, уследило је уводно предавање др Видоја Голубовића, научног сарадника Института и координатора скупа. Овогодишња конференција је обухватила осам тематских целина, у оквиру којих је 30 аутора, представника научне и акадамске заједнице из Србије и иностранства, узело учешће, а неке од њих су: културна дипломатија и међународни културни односи; дипломатија и култура у спољним пословима и међународним односима; културна дипломатија и међународне организације итд. У четири пленарне сесије, учесници конференције су кроз својa излагања и потоњу дискусију, имали прилике да размотре значајне теме, чији је крајњи циљ био сагледавање значаја и улоге дипломатије у култури у иностранству, а посебно у региону Централне Европе. Конференцијом су председавали др Видоје Голубовић, научни сарадник ИМПП-а, др Љубиша Митровић, професор Филозофског факултета, Универзитета у Нишу, проф. др Зоја Бојић, са Универзитета Нови Јужни Велс, из Сиднеја, као и др Ненад Васић и др Милован Радаковић, научни сарадници ИМПП-а.