Међународна сарадња

5-6. јуна 2018.

Током боравка у Пекингу, делегација Института посетила је најстарију основну школу, Хеиџима, основану 1644. године. Ученици Хеиџиме говорили су о историји школе и извели пригодан програм како би упознали госте са традицијом кинеског народа.

У просторијама Хеиџиме, директор Института, проф. др Бранислав Ђорђевић потписао је Меморандум о сарадњи са господином Џонгсјонг Фангом, председником Пекиншке академије за образовање. Овим меморандумом створене су могућности за реализацију нових пројеката.

Делегација је посетила и Кинеску асоцијацију за пријатељство са страним земљама и разговарала о пријатељским односима Србије и Кине.

Током посете Цингхуа универзитету и Институту за Појас и пут, делегација је разговарала са колегама о односима Републике Србије и Народне Републике Кине, али и стабилности на Балкану.