4. јун 2018.

Делегација Института за међународну политику и привреду, коју су чинили проф. др Бранислав Ђорђевић, директор Института, проф. др Жарко Обрадовић, председник Одбора за спољну послове Скупштине Републике Србије, господин Ђорђе Милошевић, саветник за спољну послове председнице Владе Републике Србије и мр Ивона Лађевац, начелница Центра за Појас и пут свиле, учествовали су на међународној научној конференцији „Сарадња у оквиру механизма 16+1: Кина и Србија“ у Пекингу.

Учесници конференције су говорили о досадашњем току сарадње, постигнутим резултатима, као и о изазовима са којима се две земље срећу у реализацији пројекта Појаса и пута свиле.

На маргинама конференције, делегација је имала успешан разговор са Др Баиг Џао, потпредседницом Дванаестог комитета за спољне послове Народне Скупштине Народне Републике Кине.